Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Cztery główne przyczyny powstawania cellulitu na pośladkach.

Istnieją cztery główne przyczyny powstawania cellulitu na pośladkach, które mogą dotyczyć złogów tłuszczu osobno lub razem. Efekt zewnętrzny jest taki sam: nadmiar tłuszczu w okolicach pośladków wypychany jest na powierzchnię, tworząc nierówną, grudkowatą warstwę, którą znamy pod nazwą cellulitu.

Przyczyna hormonalna jest w rzeczywistości najbardziej złożona. Brak równowagi hormonalnej prowadzi do gwałtownych zaburzeń metabolicznych, czego efektem jest tzw. skórka pomarańczowa. Oprócz typowych czynników, takich jak dojrzewanie, menopauza, ciąża, zaburzenia hormonalne wynikające z silnego stresu i niepokoju, nieregularna aktywność seksualna lub powikłania choroby mogą powodować zaburzenia równowagi hormonalnej. Aby pozbyć się niechcianych nierówności na tyłku, trzeba użyć albo leków lub poczekać na okres czasu, podczas którego należy spróbować wyeliminować przyczyny problemów, które pojawiły się.

Kolejną przyczyną jest zaburzona struktura kolagenowa mięśni pośladkowych. Dlatego cellulit na pupie pojawia się nawet u szczupłych kobiet, które wydają się nie mieć dodatkowej tkanki tłuszczowej.  Kobiety z takimi problemami usuwają skórkę pomarańczową na tyłku jest to łatwe, ale wraca ona tam przy pierwszej okazji. Dlatego ważne jest, aby osoby takie dbały o siebie, prawidłowo się odżywiały i ćwiczyły, aby utrzymać mięśnie w dobrej kondycji.

Śmieciowe jedzenie wydaje się być najbardziej zrozumiałą, ale jednocześnie najczęstszą przyczyną powstawania guzów na tyłku. Statystycznie, 60 procent kobiet cierpi na cellulit, ponieważ nie odżywia się prawidłowo. W tym miejscu trzeba dokonać wyboru - albo zmienić dietę raz na zawsze, albo przyznać się do porażki w walce z cellulitem. Do Ciebie należy decyzja, co wolisz.

Czwartym powodem jest zaburzenie krążenia krwi w okolicy pośladków, co prowadzi do zaburzeń metabolicznych. Diety, masaże i ćwiczenia są doskonałymi pomocnikami w tym zakresie.

 

Etapy powstawania cellulitu na tyłku

Każde stadium cellulitu na pośladkach traktowane jest oddzielnie.

Środki, które musisz podjąć i okres czasu, w którym zobaczysz rezultat, zależą od stopnia zaawansowania cellulitu. Im jest on wyższy, tym więcej wysiłku będziesz potrzebował. W trzecim i czwartym etapie, oprócz środków domowych opisanych poniżej, konieczne mogą być interwencje kosmetyczne, aby uzyskać widoczny i natychmiastowy efekt.

Etap pierwszy - na pośladkach pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej, skóra traci elastyczność i choć cellulit na pośladkach nie wykształcił jeszcze "skórki pomarańczowej", to można ją zauważyć po ściśnięciu skóry

Po drugie, zgrubienia skóry i złogi tłuszczu są już widoczne i dobrze widoczne.

Trzeci - szorstka, chropowata powierzchnia skóry, szybko tracąca wrażliwość, zły wygląd pośladków.

Po czwarte - skóra na pośladkach i udach staje się gąbczasta, obrzmiała, zgrubiała i opuchnięta, często o niebieskawym zabarwieniu.

 

Masaż antycellulitowy - pierwszy krok do ujędrnienia cellulitu na pośladkach

Pierwszą rzeczą, jaką powinna zrobić każda kobieta decydująca się na usunięcie cellulitu z pośladków, jest rozpoczęcie wykonywania masażu antycellulitowego. Jest to niezbędne do poprawy krążenia krwi i limfy, odbudowy tkanki łącznej kolagenu i przyspieszenia metabolizmu. Zauważ, że im wcześniej zaczniesz i im częściej będziesz to robić, tym szybciej zauważysz poprawę w mięśniach i skórze pośladków. W domu możesz użyć gąbki, specjalnych szczotek i łyżek do masażu trudno dostępnych miejsc. Im bardziej zróżnicowana ekspozycja na cellulit, tym lepiej.

Ćwiczenia pomagające zwalczać cellulit na pośladkach

Warto wybrać się do klubu fitness, gdzie instruktor doradzi Ci, jak wykonywać odpowiednie ćwiczenia na pośladki. Cellulit jest bardzo rzadki u rowerzystów. Ale co jeśli nie możesz? Potrzebujesz ćwiczeń, które pozwolą Ci zachować jędrną i zgrabną pupę. Poniżej znajduje się lista ćwiczeń, które każdy może wykonywać.

Usiądź na podłodze z nogami zgiętymi w pół i dłońmi na kolanach. Pracując pośladkami, zacznij poruszać się do przodu, około metra, a następnie do tyłu, mniej więcej tyle samo. I tak w tę i z powrotem 10 razy. Powtórz trzy razy z krótkimi przerwami.

Usiądź na sztywnym (to bardzo ważne) krześle lub stołku. Wciągnij pośladki jak najdalej do środka i zastygnij w tej pozycji na 7-10 sekund, następnie rozluźnij pośladki i powtórz ruch jeszcze raz. Minimalna liczba powtórzeń to 50 razy.

Kolejne ćwiczenie: połóż się na podłodze, proste nogi na kanapie, opierając się na niej piętami, łokcie i dłonie na podłodze. Wciągając lekko pośladki do środka (pamiętaj, po co to robić), lekko unieś pośladki z podłogi, policz do tych i opuść się na podłogę. Powtórz 30 razy, zrób przerwę na minutę, a następnie zrób to ponownie.

 

Dieta warzywna pomoże zlikwidować cellulit na pośladkach

Ważne jest dla nas, aby zmniejszyć spożycie tłuszczu w organizmie, w przeciwnym razie, jaki jest sens ćwiczeń, jeśli tłuszcz, że jesteśmy kopanie z tyłka jest zastąpiony przez nowy tłuszcz. Więc...

Musimy zrezygnować z makaronu, cukru i słodkich bułek, majonezu, białego pieczywa i napojów gazowanych. To jest tabu, czarna lista. Niestety, przynoszą tyle kalorii, że można je spalić tylko poprzez codzienne ćwiczenia na schodach lub jogging. Dowodzą tego elementarne obliczenia. Jedz więcej warzyw - okazuje się, że z kapusty, marchwi, buraków, rzepy, dyni i rzodkiewki można przyrządzić tyle wspaniałych potraw i sałatek, że nie da się ich pobić. Polecamy również wprowadzenie do diety kiełkujących ziaren, są one bardzo bogate w witaminy.

Kosmetologia na cellulit na pośladkach.

Kosmetologia jest w tej materii niezwykle skuteczna, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetologię aparaturową. Jednak do wyboru każdej z technik należy podejść z głową, ponieważ każda z nich ma swój własny rodzaj i sposób ekspozycji. Ktoś skarży się na bolesne odczucia podczas zabiegu, szczególnie często ten komentarz pojawia się przy metodach próżniowych. Generalnie cel każdej kuracji antycellulitowej jest zawsze ten sam - rozbicie złogów cellulitu, ale zawsze pojawia się pytanie, jak wydostać produkty rozpadu? Jeśli te produkty nie są eliminowane z organizmu, a zostało to medycznie udowodnione, to odkładają się one ponownie, i to nie tylko odkładają się, ale stają się jeszcze bardziej gęste. W konsekwencji, w przyszłości, będziesz musiał poświęcić dwa lub nawet trzy razy więcej wysiłku, aby przesunąć te złogi tłuszczu "z miejsca". Chcesz tego? Dlatego wniosek - kosmetologia przeciw cellulitowi na tyłku jest bardzo przydatna, ale tylko wtedy, gdy idzie w parze z drenażem limfatycznym. 

Kontakt z nami
!

Oferta specjalna 2022

Darmowa prezentacja w naszym salonie.

więcej informacji

х
+

Cellushot(Stratosphere) w Twoim mieście!

Bądź pierwszym, który kupi Cellushot w swoim mieście i uzyskaj mega zniżkę od producenta oraz pomoc przy promocji usług.

Powrót X

FORMULARZ KONTAKTOWY